Summit kreativnih i kulturnih industrija

21. SVIBNJA 2015.

(DVORANA GORGONA)

KREATIVNE I KULTURE INDUSTRIJE U HRVATSKOJ
09:45 - 10:00

UVODNI GOVOR:

Kreativna i kulturna industrija u Hrvatskoj

Ivana Nikolić Popović

10:00 - 10:15

IZLAGANJA:

STRATEGIJA PAMETNE SPECIJALIZACIJE

GOVORNIK:

Nikolina Klaić (MINGO)

Prezentacija rezultata NACIONALNE STUDIJE MAPIRANJA SEKTORA KREATIVNIH I KULTURNIH INDUSTRIJA Ekonomskog instituta u Zagrebu

GOVORNICI:

Uvod: Ivana Nikolić Popović (HKKKKI, HUP-KKKI);

Prezentacija: Ivana Rašić i Katarina Bačić EIZG

Kreativna Ekonomija
John Newbigin (Creative England)

10:45 – 11:30

PANEL DISKUSIJA:

FINANCIRANJE GOSPODARSKOG I DRUŠTVENOG RAZVOJA - ULOGA DRŽAVE I EU TIJELA

UVODNO IZLAGANJE:

Zapreke u provođenju novih poslovnih modela

MODERATOR:

...

SUDIONICI:

Vedran Kružić (MINGO)
Dijana Bezjak (MINPO)
Ante Mandić (IN2)
Tomislav Knezović (Prostoria)
Ivan Vidaković (Microsoft)

11:30 – 11:45

PAUZA

11:45 – 12:30

PANEL DISKUSIJA:

OTKLJUČAVANJE POTENCIJALA MALOG I SREDNJEG PODUZETNIŠTVA - OTVARANJE PUTA RAZVOJU KREATIVNIH I KULTURNIH INDUSTRIJA

MODERATOR:

...

SUDIONICI:

Dražen Pros (MINPO)
Davor Majetić (HUP)
Suzana Koščak (CD Superstore)
Antun Tomislav Šaban (HDS)
Andrija Petrović (TPVZ)

12:30 – 13:15

PANEL DISKUSIJA:

SUSTAV ZAŠTITE INTELEKTUALNOG VLASNIŠTVA - JAMSTVO EFIKASNIJEM ULAGANJU I POVEĆANJU DODANE VRIJEDNOSTI

UVODNO IZLAGANJE:

Novi izazovi digitalnog doba
Nenad Marčec

MODERATOR:

Nenad Marčec (HDS ZAMP)

SUDIONICI:

Ljiljana Kuterovac (DZIV)
Marko Jurić (Pravni fakultet u Zagrebu)
Siniša Hančić, Styria Hrvatska
Nikica Škunca (Nova TV)

13:00 – 13:15

ZAKLJUČCI

13:15 – 14:15

PAUZA ZA RUČAK

14:15 – 15:00

ZNAČAJ KRETIVNIH I KULTURNIH INDUSTRIJA ZA RAZVOJ HRVATSKOG GOSPODARSTVA I DRUŠTVA

Ivan Vrdoljak (Ministarstvo gospodarstva)
Darko Lorencin (MINT)
Berislav Šipuš (MINKULT)
Velimir Neidhard (HAZU)

PANEL DISKUSIJA:

KULTURNI IDENTITET HRVATSKE - KLJUČNA NEMATERIJALNA IMOVINA TURISTIČKE PONUDE I PODRŠKA VIZIJI HRVATSKE – film, vizualne umjetnosti, glazba

MODERATOR:

Tatjana Bartaković

SUDIONICI:

Želimir Kramarić (MINT)
Joško Marušić (ALU – animirani film)
Hrvoje Hribar (HAVC)
Daniela A. Jelinčić (IRMO)
Joe Bašić (ULTRA Festival)
Manuela Hrvatin (Istra Inspirit)
Zoran Marić (INmusic Festival)

EKO SUSTAVI – industrije koje su prirodni partneri i najviše koriste kreativne i kulturne industrije u Hrvatskoj

15:15-16:15

EKO SUSTAVI - DRVO KAO SNAŽNA POVEZNICA RESURSA I MOGUĆEG RAZVOJA DODANE VRIJEDNOSTI

UVODNA IZLAGANJA:

Tomislav Knezović (Prostoria)
Ira Payer (Croatian Design SUPERSTORE)

PANEL DISKUSIJA:

DRVO vs. DIZAJN – stvaramo li od prirodnih potencijala svoju prednost ili nam postaje balast

MODERATOR:

Sven Jonke

SUDIONICI:

Mladen Orešić (SD//AF)
Nikola Radeljković (HDD)
Zdravko Jelčić (Spin Valis)
Josip Faletar (Spačva)
Darko Špiljarić (INKEA)

PREDSTAVLJANJE HRVATSKE GLAZBENE KNJIŽNICE
15:00 - 16:00 (ŠKOLICA)

 

TRIPTIH….UMIJEĆE LJUBAVI - PPA KELKOPE
19:30 (GORGONA)

 

IZLOŽBA RADOVA STUDENATA – organizator TTF
(PREDVORJE: 21.05. – 22.05.2015.)

 

IZLOŽBA RADOVA STUDENATA – organizator STUDIJ DIZAJNA
(PREDVORJE: 21.05. – 22.05.2015.)

 

AKUPUNKTURA GRADA//PREZENTACIJA PROJEKATA – organizator DAZ
(PREDVORJE: 21.05. – 22.05.2015.)

 

RADNI SASTANAK VEZANO ZA RAZVOJ KREATIVNOSTI – organizator ALU/UNIZG
13:00 (EXTENZIJA)

 

PROJEKCIJE ANIMIRANIH FILMOVA ZŠAF – organizator ALU
21:00 (GORGONA)

22. SVIBNJA 2015.

(DVORANA GORGONA)

KREATIVNO OBRAZOVANJE – Zašto je STEM postao STEAM?

9:30 – 10:00

UVODNA IZLAGANJA:

Razvoj kreativnosti za razvoj naprednog društva

GOVORNICI:

Ružica Beljo Lučić (Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta)
Miljenko Šimpraga (Sveučilište u Zagrebu)
Boris Jokić

10:00 – 11:20

PREDAVANJA:

Strategija razvoja kreativnosti u OŠ i SŠ
Aleksandar Battista Ilić (ALU)
Ulrich Weinberg (HPI D-SCHOOL // GER)
Sonja Vuk (ALU)
Feđa Vukić (SD/AF) - Kreativni laboratorij - inovativna didaktička praksa u visokom obrazovanju

11:20 – 11:40

PAUZA:

11:40 – 12:20

PANEL DISKUSIJA:

UTJECAJ RAZVOJA KREATIVNOSTI NA GOSPODARSTVO/ PODUZETNIŠTVO I DRUŠTVO

MODERATOR:

Boris Vlašić (Jutarnji list)

SUDIONICI:

Aleksandar Battista Ilić (ALU)
Valerij Jurešić (PGŽ)
Tome Antičić (IRB)
Jasminka Jelčić (Točka promjene)
Irena Sertić (Interacta)
Adrian Ježina (VIPnet)
Jasminka Martinović (HUP)

EKO SUSTAVI – industrije koje su prirodni partneri i najviše koriste kreativne i kulturne industrije u Hrvatskoj

12:20 – 12:30

DISRUPCIJA LJUDSKIH POTENCIJALA U KREATIVNIM INDUSTRIJAMA – IMPERATIVI DIGITALNE EKONOMIJE ILI PRIHVAĆAMO LI DOBA DIGITALNE EKONOMIJE?

UVODNO IZLAGANJE:

Hrvoje Strepački (HKKICTI)

12:30 – 13:30

PANEL DISKUSIJA:

MODERATOR:

Ratko Mutavdžić

SUDIONICI:

Vedran Kružić (MINGO)
Slavko Vidović (INFODOM)
Predrag Pale (FER)
Ivo Špigel (ZIP)
Lovro Nola (MACHINA)
Luka Abrus (fiveminuts)

13:30 – 14:30

PRIMJERI - IZLAGANJE DO 5 MINUTA

3D printing (GOYA 3D printing)
Tehnološki park 2 Varaždin (Andrija Petrović)
Marija Valčić (Kultura i razvoj)
PhotoMath aplikacija (Damir Sabol)
Nanobit (Mia Mlikota)

14:30 – 14:45

ZAKLJUČCI

DODJELA NAGRADA ZA KREATIVNOSTI I INOVATIVNOST - organizator MRAK
19:30 (GORGONA)

Animirani film iz izbora ALU

Glazbeni uvod: Doris Karamatić

Uvodni govor: Ivana Nikolić Popović/Jasminka Jelčić

Pozdravni govori: Počasni uzvanici

Glazbeni program: Auguste

Dodjela nagrade: 4 kategorije

Glazbeni program: Filip Novosel / Tamburology

Dodjela nagrade: 3 kategorije

Izlaganje: Davor Pavuna

Dodjela nagrade: 2 kategorije

Glazbeni program: Irena Žilić

Dodjela posebne nagrade za doprinos KULTURI STVARANJA

Zatvaranje manifestacije

CREATIVE PARTY - organizator HDS ZAMP
21:30 (KOD TOBOGANA)

Koncert Željka At Ease (Željka Veverec, Toni Starešinić, Janko Novoselić) + posebni gost Igor Geržina (saksofon)

NAPOMENA: Predloženi program je radna verzija i podložan je promjenama.